czwartek, 27 kwietnia 2017

Szybcy i wściekli 8 - warto czy nie?

Dziś mieliśmy w końcu okazję wyjść z Piotrkiem do kina na najgorętszą premierę tego miesiąca - jak nie roku. Mowa oczywiście o serii Szybcy i wściekli, a konkretnie o ósmej odsłonie. 

Jeśli nie wiecie, czy warto wydać pieniądze na bilet, to polecam przeczytać ten wpis. Może akurat okaże się pomocny. 


Autorzy serii wypalili się mniej więcej w połowie - przynajmniej dla mnie. Na każdą kolejną część po czwartej było coraz mniej pościgów i innych głównych wątków wyróżniających Szybkich i wściekłych. Filmy stały się zwykłym kinem akcji i niewiele wspólnego miały z początkami twórców. Bałam się, że seans niczym szczególnym mnie nie zaskoczy... Czy się myliłam?

Bardzo. Biję się w pierś i odwołuję wszystkie poprzednie myśli, gdyż ósemka zaskakuje od samego początku. Pościgi, wartości, akcja oraz kontynuacja wątków - czyli wszystko za co fani kochają F&F zastało zawarte w tej produkcji. Także dałabym plus za nieprzewidywalność kolejnych scen - naprawdę trzyma w napięciu i zaskakuje, a dodatkowo dowiadujemy się paru faktów z życia postaci nieujawnionych we wcześniejszych częściach. Osobiście przewinęło się przeze mnie wiele emocji - śmiałam się, płakałam, zaskakiwałam. Zdecydowanie więcej humoru sprawiało, że naprawdę świetnie się oglądało. Dla mnie największy plus za wrócenie do pościgów, szybkich i ekskluzywnych samochodów, podkreślanie wartości rodziny oraz za efekt szokowania widzów. Gorąco polecam wszystkim sympatykom dobrego kina.


Jeśli nie przekonałam Was ja, może uda się to powyższemu trailerowi. 
Dajcie znać w komentarzach, czy lubicie filmy w tej tematyce :) 

4 komentarze:

 1. Super ze ktoś w końcu wyraził opinie na temat tego filmu bo mam iść w poniedziałek i nie wiedziałam czy warto :D dziękuje ^^

  OdpowiedzUsuń
 2. Widziałam tylko 7 część i nawet mi się podobała, choć narzeczony skomentował to zdaniem "to już nie jest to samo co było na początku", dlatego myślę, że jak mu opowiem o Twojej recenzji, to nabierze przekonania żeby zobaczyć ze mną 8 część :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Boszee muszę na to iść <3

  OdpowiedzUsuń
 4. Hello!! I love your blog !! your posts are really very interesting !! I wait in my blog, I have just published a post dedicated to the beauty of our hair. I wait for you
  http://loryschannelmakeupandbeauty.blogspot.it/2017/04/vuoi-dei-supercapelli-scegli-i.html?m=1

  OdpowiedzUsuń